Součástí správné životosprávy by měly být také kvalitní a zdravá strava, kterému našemu tělo prospívá a podporuje naše zdraví. Jezte opravdové potraviny.

Z čeho se skládá zdravá životospráva

Správná životospráva má hned několik hledisek. Je důležité aby jsme měly dostatek fyzického pohybu. Každý den by jsme se měly alespoň 1 hodinu hýbat. Na začátku dobře poslouží i obyčejná rychlá chůze. Nemusí to být nutně sport, ale měly by jste dělat nějakou fyzickou aktivitu. Je také důležité zůstat v pohodě a mít málo stresu. Měly by jste také dostatečně spát, každý den alespoň 8 hodin kvalitního spánku.

Na stravě záleží

Je důležité si také uvědomit, že opravdu hodně záleží na stravě. Samotná výživa má vliv nejen na naše fyzické tělo, ale také na naši psychiku a duševní výkonnost. Správná racionální strava se určitě tedy vyplatí ve více ohledech. Zdravá výživa má různé výklady, ale určitě by jste měly jíst opravdu potraviny a né různé polotovary, které jsou poslepované z různých potravin. V samostatném článku zdravá výživa jídelníček se můžete dočíst jak může vypadat takový jídelníček pokud by jste chtěly jíst podle pravidel zdravé výživy.

Jednoduché sacharidy nahraďte složitými sacharidy

Měly by jste ze své stravy co nejvíce omezit jednoduché cukry a jednoduché sacharidy. Můžete je nahradit složenými sacharidy, které mají nízký glykemický index protože mají hodně vlákniny. Mezi také sacharidy patří třeba ovesné vločky, pohanka, jáhly, amarant a další. V samostatném článku ovesné vločky recepty najdete lahodné recepty na přípravu pokrmů z ovesných vloček.

Léčivky a bylinky

Je dobré také využívat účinků různých bylinek a léčivek. V našem dřívějším článku bylinky a jejich použití se můžete používat jaké bylinky se používají na různé problémy. A nemusí se jednat pouze o zdravotní problémy. Poznejte léčivou sílu naší přírody. Je lepší vsadit na přírodní byliny, než na chemii.