Bolest břicha a nadýmání bývá často způsobeno tím, že jsme si rozhodily střevní mikroflóru. Špatné bakterie začly vítězit nad kvasinkami a díky tomu nás hlavně po jídle bolí břicho a cítíme nadýmání.

Bolest břicha a nadýmání přičina

Bolest břicha a nadýmání může mít více příčin, ale velmi často jsou tyto bolesti způsobené tím, že lidé maji kandidózu. To znamená, že ve vašem střevním traktu získaly kvasinky. Může to být způsobeno dlouhodobou konzumaci antibiotik, stravou která obsahuje hodně jednoduchých cukrů, steroidy a často i antikocepcí. Těměti problémy častěji trpí ženy, ale tyto problémy se nevyhnout ani můžům. Kvasinek se velmi těžko zbavuje a je potřeba ve svém životě provést hodně změn.

Bolest břicha a nadýmání léčba

Je třeba dosáhnout opět toho aby dobré bakterie získaly nadvládu nad špatnými bakteriemi (kvasinkami). Počítejte s tím, že to bude trvat delší dobu. Řádově v měsících. Ze své stravy by jste měli úplně vyřadit jídla, které obsahují jednoduché cukry. Nesmíte tedy jíst cukr, sladkosti, bonbony, bílé pečivo, obyčejný chleba, těstoviny z bílé mouky. Prostě by jste se měli vyvyrovat jednoduchému cukru. Naopak základem ve vaší denní stravě by měla být zelenina, zeleninové saláty. Důležité je také jíst jogorty s obsahem probiotik. Ještě lepší je podmáslí či kefír. Jezte také hodně kysaného zelí, česneku a cibule, křenu. Tyto potraviny hubí kvasinky, což je prospěné. Česnek se musí pořádně rozkousat, aby se uvolnilo dostatek silic.