Bolí vás hlava a bolest směřuje hlavně do čela? Co by mohlo být její příčinou a jakými jinými bolestmi hlavy lidé trpí nejčastěji

Co je čelo

Čelo jako součást lidského těla je označení pro část obličeje, která je nad očima. Jeho základem je čelní kost vymezená nadočnicovými oblouky.

Rozlišujeme také čelní lalok mozku, který je motorickým centrem a leží před ním také centrum řeči. Kromě čelního laloku mozku rozlišujeme také laloky týlní, temenní a spánkový.

O bolesti hlavy na čele

Bolest hlavy může být lokalizovaná do konkrétní části. Jaké příčiny může mít bolest hlavy na čele? Objevuje se často u migrény ve formě pulzující bolesti. Může zasahovat i oko a spánek a někdy se objevují i přechodné poruchy vidění.

Bolest hlavy v oblasti čela je také typická pro zánět vedlejších nosních dutin. Doprovodnými příznaky jsou ještě ucpaný nos, zvýšená teplota a také se může objevit bolest zubů. Mezi příčiny bolesti hlavy na čele patří také alergie, senná rýma atd.

Další příčiny bolesti hlavy obecně

Bolesti hlavy obecně mají celou řadu příčin. Dělíme je na primární či sekundární, které jsou příznakem jiného onemocnění netýkajícího se samotné hlavy.

Nejčastější primární bolestí hlavy je migréna. Kromě bolesti hlavy se projevuje poruchami nálad, neklidem, únavou, depresí, zmateností, závratěmi atd. Může mít různou intenzitu.

Mezi méně vážné příznaky bolesti hlavy řadíme nedostatečný pitný režim, únavu, psychické napětí a stres jednostrannou zátěž páteře či nekompenzovanou krátkozrakost.

Mezi další příčiny bolesti hlavy patří různé infekce, úrazy hlavy, nádory mozku, chudokrevnost, zvýšený krevní tlak, záněty kloubů, nemoci srdce i plic, poruchy spánku atd.