Bolest u kořene nosu může poukazovat na různé příčiny. Uvedeme si alespoň některé, které mohou souviset s bolestí u kořene nosu.

O bolesti u kořene nosu

Pokud vás trápí bolest u kořene nosu, ať už „samotná“ nebo s dalšími příznaky, vyhledejte praktického lékaře, případně můžete zajít na ORL. Pokud tito lékaři nic nezjistí, mohou vás poslat k dalším lékařům.

Bolest u kořene nosu může souviset s drážděním drobných nervů z větve trojklaného nervu.

Trojklaný nerv představuje V. párový hlavový nerv, který je zodpovědný za citlivost obličeje a přilehlých částí hlavy. Inervuje také žvýkací svaly. Jedná se o nejsilnější hlavový nerv.

Velmi bolestivým onemocněním je neuralgie trojklaného nervu. Jde o chronické onemocnění, které může být vyvoláno infekcí, poraněním a dalšími příčinami.

Projevuje se intenzivní bolestí postihující pouze jednu polovinu obličeje, bolestí vnímanou jako bolest zubů, zvýšenou sekrecí nosních sliznic, případně dalšími příznaky.

Další příčiny bolesti u kořene nosu

Za bolestí u kořene nosu mohou stát i další příčiny. Mezi ně patří i problémy s chrupem. Proto si pro jistotu nechte zuby zkontrolovat. A nepodceňujte ani vyšetření páteře. Jak známo, problémy s páteří se mohou projevovat i ve vzdálených oblastech.

Bolest u kořene nosu může mimo jiné souviset i se zánětem sliznice vedlejší nosní dutiny. U něj se také někdy objevuje bolest tváře či čela a obvykle se bolest stupňuje v předklonu či při kašli. A našli by se i další příčiny, které mohou souviset s bolestí u kořene nosu.