Bolest zad v kříži je velmi častý problém, který trápí velkou část populace nejen v České republice. V samotném článku se dozvíte více o bolestech v kříži.

Bolest zad v kříži

Bolest v kříži je často následkem zvedání hodně těžkých věcí, častá je také prudká bolest při nečekaném pohybu či otočení. Bolest v kříži může mít různou intenzitu a podle toho také poznáme, jak je naše bolest v kříži vážná.

Bolest v kříži se však také objevuje po dlouhém sezení. Typicky i lidé, kteří pracují celou svou pracovní dobu v sedě u PC. Bolest v kříži se také může objevit po dlouhé chůzi na kterou jsme nebyly zvyklý.

Co stojí za naší bolesti zad v kříži ?

Bolest v kříži je často vyvolána blokádou našich zad v kříži. Bolest v kříži poté cítíte téměř při každém pohnutí a každý pohyb je pro vás velmi bolestivý a nepříjemný.

Bolest v kříži může být také způsobena výhřezem plotýnky. Vyhřezlá ploténka se projevuje tak, že bolesti vám skáčou až do noh. Při výhřezu plotýnky je důležité co nejrychleji vyhledat odborného lékaře, který určí další postup léčby.

Bolest v kříži cvičení

Pokud se chcete vyhnout bolesti v kříži tak začněte pravidelně posilovat vaše ochablé zádové svalstvo. Cvičení na záda může vypadat například takto:

Přečtěte si více o bolesti zad.