Bolest varlat je pro muže vždy velmi nepříjemná a tento příznak je docela častý. My se zaměříme na možné příčiny proč můžete pociťovat bolest varlat.

Bolest varlat u mužů

Bolest varlat patří mezi příznaky, že něco není v pořádku. Někdy to může být banalita, někdy závažnější zdravotní problém. Mužské přirození je obecně velmi citlivé a cholostivé a není ani chráněno před případnými rány či dopady. Muži se často za tyto problémy stydí a bojí se jí za lékařem. To je však zbytečně.

Příčiny bolesti varlat

Bolest varlat může být vyvolávanou širikou paletou různých příčin. Pojďme se zaměřen na ty hlavní příčiny, které mohou vyvolávat nepříjemnou bolest varlat:

  • zásah či rána – rána či zásah do cholostivé oblasti způsobuje často velmi silné bolesti varlat. Kdo to zažil, tak určitě ví o čem mluvím. Ať už se může jednat o ránu míčem ve fotbale nebo ránu od útočníka. Tyto bolesti však většinou do několika minut přejdou. V případě velkého úderu mohou však bolesti přetrvávat.
  • zánět varlete – v tomto případě můžeme kromě bolesti pozorovat i otok a zduření varlete. Většinou se objevuje i zvýšená tělesná teplota. Zánět často vzniká při kapavce.
  • otočení varlete – dochází k zablokování cév
  • ledvinové kamínky – bolest může někdy vystřelovat až do varlat.
  • Varikokéla – může vést až k neplodnosti muže
  • nádor varlete – pociťujem i táhnutí v třísle. Častější však je, že nádory na varleti vůbec nebolí. Hlavně na samém začátku.

Léčba

V případě, že vás trápí delší čas bolest varlat, tak je určitě nutné navštívit lékaře. Určitě se nemusíte ničeho bát, lékař to bude brát profesionálně. Lékař provede řádné vyšetření a určí příčinu vašich bolestí. Podle příčiny se pak bude odvíjet také samotná léčba.