Bolest za krkem je hodně nepříjemná a dokáže nás opravdu hodně potrápit. V článku si rozeberme bolesti za krkem trošku více podrobně.

Bolest za krkem je vyvolávaná krční páteří

Krční páteř je velmi choulostivá a dnešní životní styl krční páteří vůbec nesvědčí. V dnešní době trávíme spoustu času u PC, což nás nutí do nepřirozené polohy. Naše krční páteř trpí a výsledkem pak mohou být úporné bolesti za krkem. Hlavním viníkem je tedy špatné držení našeho těla. Negativní roli hraje také stres, když jsme pak více ztuhlý a napjatí. Hodně lidí má také špatnou polohu ve spánku a tak krční páteř dále trpí. Bolest za krkem se objevuje zejména u dospělých, ale může potrapit i děti.

Viníkem může být také průvan, táhnutí nebo klimatizace

Krční páteř je také velmi choulostivá na prochladnutí. A problémy s bolestí za krkem se často objevují po práci v průvanu nebo když pracujeme blízko špatně těsnícího okna. Hrozbou je také klimatizace, hlavně pokud je vývod klimatizace blízko vašeho pracoviště a ještě je k tomu klimatizace špatně nastavená. Je třeba se těchto situací vyvarovat. Někdy pomáhá obvázání krku (šátkem nebo šálou).

Cvičení na krční páteř

Je třeba napravovat špatné držení těla a svalové dysbalance. Účinné mohou být také různé cvičení zaměřené právě na krční páteř. Na takové cvičení vám většinou postačí i pár minut, je to jen pár cviků. Může se využít kroužení hlavou, otáčení hlavy, předklon hlavy ale také další cviky, na které se můžete podívat na videu.

Cvik na uvolnění krční páteře video