Bolesti břicha na pravé straně jsou velmi nepříjemé a dokážou nás hodně potrápit. V samotném článku se dozvíte více o možných příčinách tak více informací o bolesti břicha na pravé straně.

Bolesti břicha na pravé straně příčiny

Bolesti břicha na pravé straně mají často mnoho různých příčin. Vaše bolesti břicha na pravé straně mohou být způsobené problémy se žlučníkem. Nebo se jedná o vřed či bolest značí problémy s játry. Pokud vás zasáhly náhlé silné bolesti břicha na pravé straně tak se může jednat zánět červovitého přívěsku slepého střeva. Zde je důležité co nejrychleji vyhledat lékaře. Příčinou mohou být také problémy s pravou ledvinou nebo močovodem.

Bolesti břicha na pravé straně léčba

Jelikož vaše bolesti břicha na pravé straně mají různé příčiny, tak i samotná léčba vašich bolestí by měla být vždy individuální. Pokud máte tedy již nějakou dobu bolesti břicha na pravé straně tak určitě co nejrychleji zajděte za svým obvodním lékařem. Obvodní lékař vás důkladně vyšetří a nasadí léčbu. V případě závažnějších problémů s vašim břichem vás pošle ihned za specialistou do nemocnice.