Bolest kloubů má různé příčiny. Může nás bolet konkrétní kloub, nebo můžeme pociťovat bolest kloubů v celém těle. Co to znamená? Uveďme si alespoň některé příčiny bolesti kloubů.

Bolest kloubů v celém těle

Bolest kloubů v celém těle někdy v životě zažila většina lidí. Jde totiž o běžný příznak nějakého akutního infekčního onemocnění, především chřipky či virózy. Jejím vlivem jsme unavení, rozlámaní a pociťujeme bolest kloubů.

Další běžnou příčinou je nadměrná tělesná aktivita. Byli jste na dlouhém výletě? Přehnali jste to v posilovně? Pak se jistě nedivíte, že druhý den pociťujete bolest kloubů v celém těle.

Celkově klouby bolí, když jsou namáhané. Příčinou může být i nadváha či obezita.

Na vině bývá i únavový syndrom. Kromě toho, že pacient pociťuje bolest kloubů a svalů, trpí únavou, poruchami spánku, bolestí hlavou a dalšími příčinami.

Z dalších příčin si ještě uveďme nedostatek některých minerálů a vitamínů (či jejich nadbytek), lymskou boreliózu, premenstruační syndrom, leukémie atd. A našli bychom ještě další nemoci, které se projevují bolestí kloubů v celém těle.

Další možné příčiny bolesti kloubů

Pojďme si alespoň ve stručnosti přiblížit ještě některé příčiny bolestí kloubů:

  • artróza: Patří mezi nejčastější onemocnění kloubů. Nejvíce postihuje kyčelní a kolenní klouby, ale také může být v rameni, lokti, prstech a dalších kloubech.
  • revmatoidní artritida: Jde o onemocnění imunitního systému, kdy buňky napadají kloubní výstelku. Projevuje se jejich chronickým zánětem. Symptomy jsou hlavně otok kloubů a jejich bolest. Více se vyskytuje u žen.
  • dna: Jde o zánět kloubů způsobený metabolickou nemocí, při které tělo nedokáže dostatečně odbourávat puriny.