Budou-li vás bolest zuby, můžete bolest zmírnit různými léky na bolest. Proč ale hned sahat po lécích? Zkuste hřebíček na bolest zubů.

O bolesti zubů

Bolesti zubů mohou mít různé příčiny. Jsou jimi například zubní kaz, zánět zubního nervu, zánět dásně, vypadlé výplně, prořezávající se zuby (problematické bývají zuby moudrosti), obnažené krčky, úraz, porušená sklovina, špatná skladba jídelníčků atd. Důležitou prevencí je dostatečná ústní hygiena a pravidelné návštěvy zubaři, nejlépe dvakrát do roka, máte-li nějaké potíže, pak častěji.

Hřebíček na bolest zubů

Zkušenosti mnohých lidí ukazují na to, že hřebíček na bolest zubů skutečně zabírá. A jak ho použít pro zmírnění bolesti? Rozemelte hřebíček na prach a přikládejte ho na bolavé místo. Uvolněné silice ze hřebíčku zmírní bolest. Také pomáhá jeho rozžvýkání. Takto připravený se dá nejlépe využít, stane-li se vám, že vám vypadne ze zubu výplň. Zub vyplněný hřebíčkem nebude tolik citlivý. Jde samozřejmě jen o provizorní řešení a je nutné co nejrychleji vyhledat lékaře.

A jak to, že na bolest zubu pomáhá zrovna hřebíček? Je to tím, že obsahuje protizánětlivou látku eugenol. Kromě toho, že jeho silice mají znecitlivující účinek, dokáže také zabít některé bakterie.

Co ještě pomáhá na bolest zubů

Od bolesti zubů si můžete pomoci různými způsoby. Záleží na tom, co bolest způsobuje. Pokud vám otéká tvář, pomáhají studené obklady. Při bolestech zubů se vyhýbejte kontaktu s horkými či studenými potravinami, nepijte alkohol ani kávu a nekuřte. Dobré je také pravidelně vyplachovat ústa odvarem z heřmánku a pomůže rovněž vyplachování obyčejnou vlažnou vodou.

Při neustupující bolesti je možné využít různých analgetik. Nezbaví vás příčiny, ale dokážou tlumit bolest.

Pokud se bolest zubů stupňuje či trvá delší dobu, vždy vyhledejte zubaře, který určí příčinu bolesti a nasadí vhodnou léčbu.