Zhruba do dvacátého roku se člověk o svou pleť nemusí nijak příliš starat. Vypadá svěže dokonce i po probdělé noci, vrásky se objevují zřídkakdy a z nedokonalostí lze jmenovat maximálně akné. Po dvacítce už problémy přibývají. Nehezké červené skvrny, ošklivé černé tečky, rýhy a ztmavlá místa. Netrápí přitom pouze ženy, nýbrž také muže.

Ženy si s nedokonalostmi pleti dělají větší starosti, muži je dost často prostě neřeší, protože po nich nikdo nevyžaduje, aby byli dokonalí. Není na tom nic špatného. Pokud vám to nevadí, nic s tím nedělejte. Najdou se ale i takoví muži, kteří si dělají starost z každého pupínku a červeného místa na obličeji. A ti se rozhodně nemusí stydět o svou pleť pečovat.

Základem je pravidelná péče

Řada kosmetických firem vyrábí přímo pleťové krémy pro muže, zájemci se tedy mohou poohlédnout buď v nějaké kamenné drogerii, či na internetu. Ani pleťový krém pro dámy není určitě špatnou volbou. Ve složení takového krému nenajdete nic, co by mužské kůži škodilo, ženská a mužská pleť nejsou příliš odlišné. Jedinou nevýhodou může být někdy až příliš ženská vůně. Kdo si však vybere méně parfemovaný krém, ten má vyhráno.

Pleť muže

Občas je potřeba spolehnout se na odborníky

Čas od času je třeba zajít na odborné ošetření. Opět není potřeba vyhledávat přímo služby pro muže, ovšem najdou se i salóny, které tuto službu nabízí. Pánské ošetření poskytují například v pražském kosmetickém salóně Health Point, najdete ho pod označením Sothys Homme. Ošetření obsahuje povrchové i hloubkové čištění pleti, masku, krém dle typu pleti, hydratační ampulku, speciální masáž, samozřejmě odstranění nečistot a masáž hlavy. V rámci péče Sothys Homme Praha vám odborníci také rádi poradí, jak se starat o svou pleť doma. Všem, kteří pečovat o svou pleť teprve začínají, lze tedy návštěvu tohoto či jiného kosmetického centra jen doporučit.