Bolí vás v krku a nechcete hned do sebe cpát léky či dokonce antibiotika? Využijte některých oblíbených babských rad.

Bolesti v krku

Bolest v krku je symptomem, který provází různá onemocnění. Mnohé z nich jsou virového či bakteriálního původu. Bolest v krku však mohou způsobit i alergie, stres, časté změny teplot, ale i krční nádory. Vzhledem k poslední příčině by člověk nikdy neměl dlouhodobé bolesti v krku podceňovat.

Bolest v krku se projevuje nepříjemným pocitem v něm – škrábáním, pálením atd. Z dalších příznaků to jsou zvětšené krční uzliny, zarudnutí krku, obtížnější polykání či chrapot. Často je bolest v krku doprovázená horečkami a kašlem.

Vhodné bylinky na bolest v krku

Dříve se k léčbě čehokoliv využívaly různé bylinky. Mnozí na ně dnes často zapomínají, ale své opodstatnění mají pořád.

Účinný je kořen zázvoru. Připravujte si z něj čaj a uvidíte, jak si poradí s bolestí v krku a dalšími příznaky nachlazení.

Na škrábání v krku i na kašel zabírá také jitrocel. Lze ho sehnat v sušené podobě, ale ve formě sirupu.

Znáte rostlinu třapatku? I ta pro vás může být vhodným pomocníkem. Celkově pomáhá posilovat imunitní systém.

Lidé, kteří upřednostňují bylinky, volí na bolest v krku i hřebíček. Jde o oblíbené přírodní antiseptikum. Zkuste při bolesti rozkousat hřebíček, nebo ho alespoň cucejte.

Další babské rady

A jaké babské rady jsou ještě na bolest v krku účinné? Klasikou je čaj s medem a zázvorem, ale lze využít i soli, cibule či česneku. Sůl se rozpustí ve vodě a používá se jako kloktadlo. Cibule se nakrájí na kousky a za pomocí cukru si připravíte účinný sirup. Česnek si třeba můžete žvýkat samotný. Má antibakteriální účinek.

Při nachlazení a bolesti krku určitě nepohrdnete ani kuřecím vývarem se zeleninou, který vás zahřeje a dá vám mnohé potřebné živiny.