Období dospívání (adolescence) je těžké pro každou dívku. Zejména pak v dnešní době, která na člověka klade stále větší nároky. Když dospívající dcera začne zjišťovat, jak velké na ni život bude klást nároky, nemusí to pro ni být jednoduchá situace. Ne vždy dokáží rodiče poskytnout tu nejlepší psychickou podporu pro její rozvoj, i když se o to snaží sebevíce. Jak podpořit psychický vývoj dospívajících dívek, aby byly lépe připravené na to, co je v životě čeká?

Nebojte se kontaktovat profesionály – kouče a psychoterapeuty

Nejlepší volbou, kterou můžete pro svou dospívající dceru udělat, je kontaktovat specialisty v tomto oboru. I na našem trhu se dají najít specialisté na osobní rozvoj žen a dívek. Například v Praze se jedná o Therapy Centercentrum koučinku a psychoterapie. Jak vlastně probíhá spolupráce se specializovaným centrem? U Therapy Center ve třech hlavních krocích.

Krok 1 – koučink

Jedná se o klasická koučovací setkání s klientkami, kdy se kouč nejprve pomocí správných otázek dostane k jádrům problémů a nabídne jejich efektivní řešení. Jedná se o Gestalt přístup – tedy o celostní přístup, který pracuje také s neverbální stránkou – projevy, emocemi a energií.

Krok 2 – tarotový koučink

Tarotový koučink se od toho klasického liší tím, že otázky jsou pokládány při výkladu tarotových karet. Karty mnohem lépe pomáhají vysvětlit a představit konkrétní situace. Karty jsou schopné dohlédnout i do situací, ke kterým bychom vlastním myšlením došli až za delší časový úsek. Výsledek se dá mnohem rychleji zapracovat do reality.

Krok 3 – psychoterapie

Konkrétně se v Therapy Center využívá metoda Bodypsychoterapie – přístup pracující s energií v těle. Psychoterapeutický rozhovor je doplněn o dechové, meditační a uzemňovací techniky. Díky tomu lze ošetřovat i traumata a složité psychické zážitky.