Problémy se zuby a bolest zubů jsou velmi nepříjemné. Ústa potřebujeme používat každý den, a pokud neustále bolí zuby nebo je s nimi jiný problém, je to velmi nepříjemné. Abychom se většině nepříjemností se zuby vyhnuli, měli bychom pravidelně navštěvovat svého zubaře, který dokáže odhalit potíže dříve, než by mohly působit problémy. Jenže vybrat správného zubaře nemusí být vždy jednoduché. Zejména v Praze, kde je jich nejvíce.

Nevybírat podle lokality

ZubIdeální by samozřejmě bylo, aby váš nový zubař byl co nejblíže vašemu bydlišti. Zubní ordinace Praha 100 metrů od domova je přání všech, ale blízkost zubní ordinace od vašeho bydliště nikdy nesmí být hlavním kritériem. Za kvalitním zubařem se rozhodně vyplatí dojíždět i do jiných městských částí. Nikoliv blízkost, ale kvalita, zázemí a nabídka služeb by měly být hlavní kritéria při výběru. Jaké činnosti by měla nabízet zkušená zubní ordinace?

Kritéria pro výběr zubaře

  • Základní činností při příchodu do nové zubní ordinace je vstupní prohlídka. V rámci této prohlídky by měla být provedena základní prohlídka vašich zubů a zubní ordinace by vás měla detailně seznámit s prostředím a komplexním postupem při péči o vaše zuby.
  • Jedním z největších problémů je výskyt zubního kazu. Řešení problémů se zubním kazem je nejčastější náplní zubařů.
  • Dále by se měla zubní ordinace věnovat také oblasti dentální hygieny. Největšími problémy jsou paradentóza a zánět dásní. Jak se jim bránit a jak s nimi bojovat. Dentální hygiena Praha je velmi důležitá u zubařů.
  • I když je zub více poškozen, a to třeba až k zubní dřeni, měla by se zubní ordinace vždy zub zachránit a zahojit. Trhání zubů je až poslední možností.
  • Když už dojde k vytržení nebo vypadnutí zubu, měl by zubař nabízet také zubní implantáty Praha a jejich odbornou aplikaci. Zubní implantáty jsou v současnosti nejspolehlivější náhradou ztracených zubů.
  • Jestliže budete mít zájem změnit tvar, barvu nebo postavení předních zubů, zubař by měl nabízet také celokeramické fazety.
  • V současnosti již běžnou činností je bělení zubů Praha. U bělení je důležité, aby probíhalo moderní a účinnou metodou.
  • V nabídce činností by neměla chybět ani služba rekonstrukce pomocí zubních náhrad.