Návštěva zubního lékaře, byť nutná, určitě nepatří k nejoblíbenějším. Přitom současná medicína dokáže veškeré zákroky provádět bezbolestně a rychle. A když ještě máme štěstí na příjemného lékaře, můžeme se na preventivní prohlídku chrupu, s trochou nadsázky, skoro těšit. K takovým patří i MUDr. Jakub Smrček a jeho tým.

Komplexní péče

Kromě léčby nejrozšířenějších problémů ústní dutiny – zubního kazu, zánětu dásní a paradontitidy vzniklých v důsledku naší nedostatečné hygieny, řeší zubní ordinace Praha 9 i zubní implantáty a náhrady, celokeramické fazety, dentální hygienu či bělení.

Zubní implantáty jako šetrná náhrada zubů

Zubní implantáty přichází na řadu třeba v případech, kdy dojde k předčasné ztrátě zubu vlivem velmi hlubokého zubního kazu, který zasáhl do zubní dřeně, přičemž postižení bylo tak rozsáhlé, že nepomohlo ani endodontické či reedodontické ošetření. Zubní implantát pak představuje nejspolehlivější náhradu zubu. Jde o titanový šroub, který se v lokální anestezii usadí do čelistní kosti. Obrovskou výhodou oproti známým můstkům je fakt, že nedochází k broušení a zároveň k poškození okolních zubů. Zubní implantáty Praha dokážou přichytit i kompletní zubní náhradu, která má jinak tendenci se uvolňovat i za použití lepidel.

U zubaře

Dentální hygiena, prevence kazu i zánětu dásní

O tom, že způsob a pravidelnost čištění zubů hraje zásadní roli v prevenci, není pochyb. Jen málokdo však opravdu ví, jak chrup efektivně zbavovat plaku a dalších nečistot. Dentální hygiena Praha 9 je součástí stomatologie. Dochází při ní k odbornému vyšetření stavu dásní, profesionálnímu vyčištění zubů pomocí ultrazvuku, Airflow, rotačního kartáčku s depurační pastou a dalších ručních nástrojů. Součástí služby jsou vyčerpávající informace o správné péči o zuby v domácích podmínkách včetně nauky techniky čištění a doporučení kartáčku na míru.

Zubař Praha přijímá do péče i děti. Ke každému z nich přistupuje individuálně a šetrně. V rámci prevence nabízí fluoridaci, léčbu kazů a extrakci zubů.