Kustovnice čínská je v posledních letech stále více zmiňovaný název. A kdo neslyšel tento název, tomu jistě alespoň něco napoví pojem GOJI. Jedná se o 2 výrazy pro 1 stejný produkt, konkrétně pro rostlinu, jejíž původ je na úbočí honosných Himalájí. Proč je vlastně o GOJI v posledních letech takový zájem a proč je stále žádanějším produktem?

Stačí se detailněji podívat obsah látek

Zájem není o celou květinu, ale především o její plody. Jasné červené plody, velmi podobné našemu šípku. Stejně tak, jako šípek má i kustovnice čínská pro tělo hned několik prospěšných látek. V porovnání s kustovnicí je ale tuzemský šípek ještě velmi daleko. Z hlediska obsahu minerálních látek, živin a dalších tělu prospěšných minerálů je kustovnice čínská unikátní. Podle mnoha odborníků se dokonce jedná o nejzdravější plod na Zemi. Právě proto si vysloužila označení jako červený diamant, elixír zdraví a dlouhověkosti, tajemství krásy nebo ovoce nesmrtelnosti.

Kustovnice čínská

V čem hlavně pomáhá

Podle obsahu tělu prospěšných látek v GOJI by se dalo snadno říci, že pomáhá úplně všemu. Největších výsledků ale kustovnice čínská dosahuje při oddalování procesu stárnutí. To právě proto, že komplexně pomáhá celému tělu, nejen některým jeho částem. Celý metabolismus je tak lépe vyživený a může snadněji fungovat. Laicky řečeno – GOJI pomáhá zlepšovat chod těla, aby nedocházelo k jeho opotřebení a vydrželo déle a v lepším stavu. Plody této rostliny mohou dokonce potlačit příznaky rozvíjejících se nemocí.

Kde GOJI najít?

Nemusíte si hned kupovat letenky do Nepálu, abyste si vytvořili dostatečnou zásobu GOJI pro své zdraví. Plody kustovnice čínské už jsou k dostání i na českém trhu. Nejčastěji v sušené podobě nebo v podobě džusů. Stačí si je jen objednat u specializovaného prodejce. U nás takového prodejce lze najít například na Himalyo.cz.