Masáž patří k velice oblíbené formě terapie, jež má významné rehabilitační účinky na organismus. Dokáže zregenerovat tělo po úrazu nebo operaci, zmírňuje bolesti, podporuje krevní oběh a uvolňuje svalové napětí. Proto je třeba dbát na správný výběr vhodného lehátka, které její účinky co nejvíce podpoří.

Jaké parametry jsou rozhodující?

Nejdůležitějším faktorem pro masážní lehátka je šíře stolu. Ta by měla být ideálně 70 cm. Tento rozměr zajišťuje snadnou přístupnost ke klientovi, provádění samotné masáže i rehabilitačních cviků bude jednodušší. Dále je potřeba zamyslet se nad tím, zda budete s masážním stolem za zákazníky cestovat, nebo budete mít vlastní rehabilitační praxi. V tomto případě volte lehátko s pevnou konstrukcí, u mobilních masáží oceníte skládací formu.

Masáž

Nezanedbatelnou roli hraje polohovatelnost

U náročných rehabilitačních cvičení dávejte přednost možnosti polohování, kterou nabízejí hlavně ortopedická lehátka. Třídílná lehátka z této kategorie umožňují přizpůsobení masírované osoby do polohy, v níž bude rehabilitace optimální. Tento typ lehátek je vybaven mechanismem pro změnu výšky lůžka, čímž usnadníte sestoupení pohybově omezeného pacienta.

Sledujte také nosnost

Je třeba si uvědomit, že nelze počítat pouze s hmotností klienta, nýbrž i s náporem maséra. Ten totiž k masírování využívá svou sílu, a proto je důležité, aby bylo lůžko dostatečně stabilní konstrukce. Fyzioterapeutická lehátka tento požadavek splňují, neboť disponují nosností minimálně 200 kg. Plocha těchto stolů je potažena obzvláště odolným materiálem, jenž je testován na mechanické poškození, působení vody a olejových masážních emulzí. Z toho důvodu ho můžete bez obav ošetřovat dezinfekčními prostředky, a tím splníte ty nejnáročnější požadavky na hygienu.