Ovoce jim moc nejede, zeleninu schovávají nebo v nestřežené chvíli vyhazují, vymlouvají se, že jim to prostě nechutná. Jenomže děti netuší, jak moc jsou pro ně vitamíny a minerální látky obsažené v ovoci a zelenině důležité. Jako rodič na to musíte dávat pozor. Cesta příkazů se nevyplácí, naopak cesta rozumného řešení v jednom balení ano. Dopřejte ji i vašim dětem.

Čtyřka nejvíce potřebných vitamínů

Pro děti je extrémně důležitý zdravý vývoj tkání. Bez vitamínů dochází k degenerativním změnám, v žádném případě nesmíte optimální dávku vitamínů každý den podcenit. Bez vitamínu C bude dítě unavené, vyčerpané a jeho imunitní systém ho nebude dostatečně chránit. Vitamín E zase působí jako důležitý antioxidant a zajišťuje ochranu pro celý organismus. I vitamín A posiluje imunitu, navíc podporuje zdraví pokožky a normální vidění. Důležitý je vitamín B12, protože podporuje tvorbu červených krvinek, posiluje imunitní systém a hraje roli při energetické látkové výměně.

Červené krvinky

Jaké minerály nesmí chybět?

Děti potřebují pravidelný příjem zinku, který posiluje zrak, paměť, imunitní systém a podporuje i vývoj kloubů. Významnou roli má také selen. Má antioxidační účinky, pomáhá udržovat správnou činnost štítné žlázy. Z dalších látek jsou pro děti důležité niacin, kyselina listová a biotin.

V jídlu jen zlomek, lepší je želé

Děti jí ovoce a zeleniny málo, navíc je problém, že se v běžných potravinách nachází jen zlomek doporučené denní dávky všech důležitých látek. Zatímco dospělé tělo zvládá nedostatek lépe, dětský organismus je na něj náchylný. V extrémních případech prostě zastaví růst. Nedopusťte, aby vaše dítě trpělo nedostatkem. S elegantním řešením pro obě strany přichází Vibovit. Jsou to želé nebo cucavé tablety pro děti s obsahem vitamínů a minerálů, které odpovídají potřebám dětského těla v určitém věku. Mají pro děti atraktivní chuť. Více se dozvíte na http://www.vibovit.cz/