Zdravé stravování je v poslední době žhavé téma, které nenechá nikoho chladným. Zatímco někdo se o složení svého jídelníčku zajímá, mnoho lidí důležitost vyvážené stravy stále podceňuje. Přitom mnohdy stačí alespoň malá změna, která přinese mnoho užitku!

Dbejte na to, co jíte

Nedostatek důležitých živin může trápit každého, nejen vegetariány nebo vegany, jak se lidé, kteří se v této problematice příliš neorientují, domnívají. Můžete se setkat s vegetariánem, který si pečlivě hlídá každé sousto a dbá na dostatečný příjem bílkovin, vitamínů a minerálů, stejně jako s vegetariánem, který ze svého nepříliš zdravého jídelníčku pouze vyřadil maso a masné výrobky, ale nadále se stravuje poměrně nezdravě. A podobně je tomu i u „masožravců“. Pravdou tedy je, že dostatečný příjem bílkovin, vitamínů, minerálů a dalších nezbytných látek by neměl podcenit nikdo, což může být při velmi hektickém životním stylu značně obtížné. S tímto problémem mohou pomoci čím dál oblíbenější klíčky, které jsou výborným zdrojem důležitých živin. Lze jimi doplnit téměř každý pokrm a dodat mu tak větší výživnou hodnotu. I malá hrst klíčků tak znamená opravdu mnoho!

Zdravá výživa

Vlastním klíčkům nestojí nic v cestě

Pěstování klíčků je mnohem jednodušší, než si možná myslíte. Stačí k tomu kvalitní klíčící miska. V podstatě je pak nutné předem namočené luštěniny, semínka nebo ořechy pouze dvakrát denně rosit. Ještě méně pozornosti je třeba věnovat klíčkům pěstovaným v klíčidle semen.

Další praktické pomocníky ke klíčení najdete v internetovém obchodě Přístroje pro zdraví. A můžete zde načerpat další inspiraci ohledně zdravého stravování a přípravy pokrmů a nápojů. V tomto ohledu jsou velmi oblíbené výkonné odšťavňovače, smoothie makery, vločkovače, domácí pekárny a podobně.