Je nám všem jistě známo, že bychom měli nosit pohodlnou, anatomicky tvarovanou obuv, ve které se budeme cítit jako v bavlnce. Pod vlivem módního diktátu ale trápíme nohy v nepohodlných botách, které ovšem vypadají velice trendy. Neuvědomujeme si však, že si tímto přístupem zaděláváme na řadu zdravotních problémů.

Zdravotnická obuv též podléhá módním trendům

Zdravotní obuv už zdaleka není nemoderní bota, kterou musíme ze zdravotních důvodů nosit. I do této oblasti dorazily poslední módní výstřelky, proto se nejedná o obuv jenom praktickou, ale též slušivou.

Nohy nám poděkují

Nesprávně řešená obuv mimořádně zatěžuje chodidlo a s ním související celý opěrný systém. Bolí vás často záda? Pak jednou z příčin může být nevhodně zvolené obutí. To může za nadměrné napětí svalů, šlach a kloubů. V případě, že ve vašem zaměstnání není nošení této obuvi vhodné, pak byste měli alespoň doma používat zdravotní pantofle.

Zdravotní obuv

Zdravotní obuv

Jak poznáte zdravotní boty?

Tento druh obuvi se vyznačuje anatomicky tvarovanou stélkou, mezivrstvou změkčující dopad a klínkem. Zdravotní obuvi nechybí protiskluzová podrážka a použití prodyšného materiálu. Nohám uleví krátkodobé nošení obuvi s masážní výměnnou stélkou. Při dlouhodobém nošení upřednostněte stélku antibakteriální.

Vsaďte na eleganci

Jak už bylo zmíněno, zdravotní obuv dámská může být též elegantní a stylová. Různobarevné odstíny vyniknou zejména v nemocničním prostředí, kde dominuje sterilní bílá barva. Nohy se budou cítit skutečně jako v bavlnce díky kvalitní anatomické konstrukci a regulovatelnému patnímu pásku na suchý zip. Jaké výhody vás ještě přesvědčí o koupi těchto bot? Oceníte zejména antistatickou úpravu a možnost praní v pračce. Zdravotnická obuv je zkrátka správnou investicí do budoucna, za kterou vám budou vaše nohy vděčné.